" ČO JE TO LOKÁLNA REKUPERÁCIA " PRANA" ?


Rekuperačná jednotka PRANA je vetrací systém novej generácie bez filtrov. Jeho hlavnou výhodou je to, že prítok a odtok vzduchu sa vykonáva súčasne. Pri tom nedochádza k premiešaniu vzduchových prúdov. Systém využíva medený výmenník tepla. V zimnom období poskytuje prívod čerstvého a teplého vzduchu do miestnosti, v lete vytvára opačný efekt. Preto počas akéhokoľvek ročného obdobia sa v dome vytvárajú priaznivé životne podmienky. 

Nutná inštalačná predpríprava !

Jeden otvor v stene miestnosti v priemere 162mm, alebo 212 mm podľa typu rekuperačnej jednotky PRANA  a prívod elektriny.

Zvýšená vlhkosť vzduchu je vážny problém, ktorý  znepokojuje majiteľov domov. Kvôli nej sa na stenách vyskytujú plesne.

Je to negatívny jav, ktorý  má zlý vplyv na ľudské zdravie. Pre boj proti plesniam sú potrebné účinné metódy. Ak nebude odstránená príčina vzniku zvýšenej vlhkosti, pleseň sa objaví znova. V moderných domoch a bytoch sa aktívne inštalujú plastové okná. Takto sa v miestnostiach narúša systém výmeny vzduchu. Ako riešenie odporúčame rekuperačnú jednotku PRANA. Je to odtokovo-prítokový systém vetrania s rekuperáciou, ktorý odstraňuje znečistený a nasýtený vlhkosťou vzduch z miestností a zabezpečuje prítok čistého vzduchu, takže problém bude odstránený.

 
Znaky kondenzácie

Ak je vlhkosť v dome alebo byte bežným javom, tak sa to určite ukáže. Prejavuje sa to nasledovne:

  • vlhké škvrny na stenách;

  • poškodené tapety;

  • pleseň na natrených stenách a na strope;

  • sčerneté okenné rámy;

  • poškodenie nábytku.

Existencia vyššie uvedených problémov hovorí o tom, že v dome či byte nesprávne funguje ventilácia alebo vôbec tam nie je. Plesní sa treba zbaviť čo najskôr. Je potrebné to urobiť nielen z dôvodu, že sa zhoršuje vonkajší vzhľad budovy. Plesne majú negatívny vplyv na zdravie, pretože kvôli ním vznikajú alergie, bolesti hlavy, stála únava. Ako sa správne vyrovnať s kondenzáciou? Pravidelné otváranie okien nedáva požadovaný účinok. Pri zvýšenej vlhkosti najlepším riešením sú vetracie systémy s rekuperáciou tepla. S pomocou rekuperačnej jednotky PRANA sa problém ľahko vyrieši a viac nevznikne. Pomocou účinných systémov sa vlhký vzduch nahrádza čerstvým.  Preto sa v miestnostiach vytvárajú priaznivé pre ľudskú činnosť podmienky. Rekuperácia je optimálnym riešením pre moderné domy a byty. Plastové okná, varenie, sušenie oblečenia, hygienické procedúry a dýchanie spôsobujú to, že sa v miestnostiach vyskytuje nadbytočná vlhkosť. Mala by niekam miznúť. Ak sa to nestáva, černejú steny, poškodzuje sa nábytok, zhoršuje sa zdravie. Rekuperator PRANA je efektívnym riešením so zaručenými výsledkami! Moderný systém hravo zvláda problém zvýšenej vlhkosti. Zariadenie udržuje teplo v miestnosti, odvetráva  vlhký vzduch a zaisťuje prítok čerstvého vzduchu!

 

REKUPERÁCIE lokálne