Elektrické Duálne thermo radiátory s wifi technológiou. 

Duálný thermo radiátor - je unikátnou novinkou v oblasti elektrického vykurovania. Ide o revolučnú duálnu technológii kombinujúci klasické konvenčné vykurovanie s infračerveným sálaním tepla. Radiátory integrujú to najlepšie z oboch systémov. Výsledkom je unikátný, maximálne úsporný vykurovací systém s veľmi rýchlym teplotným nárastom, vytvárajúce úplne dokonalú teplotnú pohodu. Radiátory majú veľmi ladné telo so zaoblenými krivkami, ktoré, v kombinácii lesklej bielej farby s kovovým matom, podčiarkujú ich jedinečný a exkluzívny dizajn.

Duálne thermo radiátory IQ-K wifi  majú tiež ďalšie chytré funkcie:

   1.  Senzor otvoreného okna - v prípade otvorenia okna sa radiátor automaticky prepne do úsporného režimu, aby nedochádzalo k zbytočným tepelným stratám (túto funkciu môžete ľubovoľne zapínať alebo vypínať)
    2.  Senzor pohybu - ak sa v miestnosti nikto dlhšiu dobu nepohybuje, radiátor sa automaticky prepne do úsporného režimu, šetrí tak Vaše náklady na vykurovanie (túto funkciu môžete ľubovoľne zapínať alebo vypínať).
    3.  Kontrola spotreby el. energie - stlačením jedného tlačidla môže kedykoľvek overiť spotrebu el. energie (KW) za posledných 24 hod alebo 7 dní. Náklady za vykurovanie sú tak pod vašou stálou kontrolou.
    4.  Grafický indikátor spotreby el. energie - upozorňuje Vás, akú ekonomiku spotreby el. energie máte u Vášho radiátore nastavenú a smeruje Vás k optimálnemu a úspornému užívanie radiátora.

Duálny thermo radiátory IQ-K wifi možno použiť vo všetkých typoch stavebných konštrukcií. Od murovaných, cez železobetónové konštrukcie, sendvičové drevostavby až po drevené drevenice. Možno ich použiť aj do starých kamenných stavieb a do budov sa sadrokartónovými priečkami. Duálny thermo radiátory IQ-K wifi sú vhodné nielen ako hlavný vykurovací systém, ale aj na prikurovanie.

Majú metrový kábel so zásuvkovou vidlicou vyvedený v pravej spodnej časti radiátora. Súčasťou balenia sú montážne konzoly pre zavesenie radiátora na stenu.

U novostavieb a pri nízkoenergetických či pasívnych domov predstavujú v kombinácii s fotovoltaickými panelmi úplne ideálne riešenie moderného vykurovania s extrémne nízkymi prevádzkovými aj obstarávacími nákladmi a absolútne nulovou údržbou (žiadne revízie, žiadne čistenie spalinových ciest, a pod.).

U rekonštruovaných objektov zasa oceníte jednoduchú montáž bez nutnosti zložitých stavebných úprav. Stačí iba rozviesť káble (možno aj v lištách).

Duálny thermo radiátory IQ-K sú tiež úplne ideálnou formou náhrady za neekonomické priamotopy. Priamotop stačí odpojiť, na jeho miesto osadiť nový infra radiátor a pripojiť ho na existujúce priamovýhrevný el. okruh (sadzba D45). Tým je všetko hotové a Vy máte moderné a extra úsporný vykurovací systém. Jednoducho, rýchlo, bez búrania a bez zložitých stavebných úprav.

Radiátor IQ-K obsahuje dva vykurovacie systémy, ktoré pracujú v úplnom súlade a vzájomne sa dopĺňajú. Karbónový vykurovací termočlánok a karbónový infra sálavý panel. Infrapanel vytvára príjemné sálavé teplo, ktoré sála do priestoru a karbónový termočlánok zabezpečuje prirodzený ohrev vzduchu, ktorý samovoľne cirkuluje v danom priestore a rovnomerne sa v ňom rozprestiera. Dosiahneme tak rovnomernej distribúcie tepla nielen po celej miestnosti, ale aj medzi podlahou a stropom (bez vírenie prachových častíc). Vďaka infračervenému sálanie dochádza k akumulácii tepla do stien, nábytku a všetkých ďalších pevných predmetov v miestnosti, ktoré potom teplo odovzdávajú ďalej do okolia. Pri vypnutí radiátora tak nedochádza k žiadnemu prudkému poklesu teploty, ako je to napr. Pri konvektoroch (priamotopov).

Zdravotné účinky

Sálavé teplo preniká hlboko do ľudského tela, kde priaznivo stimuluje látkovú výmenu a ozdravné procesy v tele. Uvoľňuje svalové napätie, blahodarne pôsobí pri reumatických problémoch, pri bolestiach svalov a kĺbov a výrazne urýchľuje liečbu zápalových a vírusových ochorení. Sálavé teplo nevíri prachové častice. Duálne thermo radiátory sú preto vhodné aj pre alergikov, astmatikov a osoby s chronickými dýchacími ťažkosťami.

Integrovaný podsvietený termostat

Duálne thermo radiátory IQ-K majú integrovaný podsvietený termostat s LED displejom. Termostat má užívateľsky veľmi priateľské a jednoduché ovládanie. Termostat môžete používať v manuálnom režime a pomocou tlačidiel +/- nastavovať požadovanú vykurovaciu teplotu v rozpätí 10 - 30 ° C. Alebo môžete využiť automatický režim s voliteľným týždenným programovým nastavením, kedy jednoducho volíte z troch prednastavených programov (P1, P2 a P3). Program P1 je vyhovujúci pre väčšinu domácností, prípadne ho je možné individuálne prispôsobiť Vašim potrebám. Program P2 je určený pre komerčné priestory, ako sú kancelárie, ordinácie, obchody, prevádzky, apod. .Program P3 je určený pre chalupárov a chatárov, ktorý jazdia do svojich objektov na pravidelné víkendové pobyty.

Termostat má veľmi vysokú citlivosť s presnosťou +/- 0,1 ° C. Ak dôjde k poklesu teploty o 0,5 ° C od nastavenej hodnoty, radiátor sa automaticky zapne, dohreve na požadovanú hodnotu a potom sa opäť vypne.

Okrem teploty môžete na termostate tiež vyberať z 3 vykurovacích režimov:

Comfort            radiátor topí v štandardnom režime podľa nastavenej teplotné hodnoty na termostate pre komfortné teplotnú pohodu

Eco                     radiátor topí v úspornom režime s teplotou zníženú o 3 ° C, než ak je nastavená hodnota na termostate

Anti-freeze        radiátor topí v Protizámrzný režime, udržiavaná teplota 7 ° C (+/- 3 ° C)

Možnosť použitia

Duálné thermo radiátory IQ-K možno použiť vo všetkých typoch stavebných konštrukcií. Od murovaných, cez železobetónové konštrukcie, sendvičové drevostavby až po drevené drevenice. Možno ich použiť aj do starých kamenných stavieb a do budov sa sadrokartónovými priečkami. Duálny thermo radiátory IQ-K sú vhodné nielen ako hlavný vykurovací systém, ale aj na prikurovanie. 

Majú metrový kábel so zásuvkovou vidlicou vyvedený v pravej spodnej časti radiátora.

Súčasťou balenia sú montážne konzoly pre zavesenie radiátora na stenu.

U novostavieb a pri nízkoenergetických či pasívnych domov predstavujú v kombinácii s fotovoltaickými panelmi úplne ideálne riešenie moderného vykurovania s extrémne nízkymi prevádzkovými aj obstarávacími nákladmi a absolútne nulovou údržbou (žiadne revízie, žiadne čistenie spalinových ciest, a pod.).

U rekonštruovaných objektov zasa oceníte jednoduchú montáž bez nutnosti zložitých stavebných úprav. Stačí iba rozviesť káble (možno aj v lištách).

WIFI technológia, ktorá umožňuje vzdialené ovládanie pomocou mobilného telefónu, alebo tabletu s Android alebo IOS. Stačí inštalovať voľne dostupnú aplikáciu do Vášho telefónu a radiátor s ňou spárovať. Na telefóne potom môžete kontrolovať aktuálnu teplotu v miestnosti  kde je radiátor inštalovaný, môžete zvýšiť alebo znížiť vykurovaciu teplotu, nastaviť týždenný program, alebo jeden z 3 vykurovacích režimov, prípadne radiátor vypnúť. Pre prehľadnosť a ľahkú orientáciu môžete v mobilnej aplikácii pomenovať jednotlivé radiátory (napríklad podľa názvu miestnosti) a potom budete vždy presne vedieť, ako ktorý radiátor pracuje.

Ak nechcete nastavovať každý radiátor individuálne, môžete v aplikácii vytvoriť neobmedzené množstvo vykurovacích zón, do nich radiátory presunúť a potom už len upravovať parametre pre celú vykurovaciu zónu. Všetky radiátory umiestnené v tejto vykurovacej zóne potom budú pracovať jednotne, podľa nastavených parametrov pre túto zónu. Keď chcete v dome vytvoriť viac vykurovacích zón, tak si ich opäť môžete ľubovoľne pomenovať a presunúť do nich požadovanej radiátory. To isté môžete použiť, keď vlastníte viac nehnuteľností a v každej z nich chcete individuálne nastavenie vykurovacieho režimu (individuálnu vykurovaciu zónu).

Orientačná kalkulačka príkonov duálných thermo radiátorov IQ-K

* Uvedené príkony sú orientačné a slúžia len pre zjednodušený výpočet energetickej spotreby akumulačných radiátorov pre jednotlivé priestory. Platí, že čím lepší má objekt izolačné a akumulačné vlastnosti, tým nižší príkon na vykurovanie potrebujeme a naopak.

Obytné miestnosti, kancelárie, apod. 40 W / m3
Predsiene, technické miestnosti, a pod. 25 W / m3
Chodby, WC 30 W / m3
Kúpeľne 45 W / m3

Elektrické Duálne thermo radiátory IQ-K wifi

displej-IT-550x550Dualny_radiator_IQ_K20_2000W
385,00 €
iq_k_10_vertical_3iq_k_10_vertical_2
410,00 €
dualny_radiatoir_foto_interier3IQ-K-550x550
425,00 €
dualny_radiatoir_foto_interier4displej-IT-550x5502
465,00 €
dualny_radiatoir_foto_interier2
505,00 €